טיפוח הרוחניות אצל ילדים

מאת: 
פגי ג'וי ג'נקינס
מחיר קטלוגי: 85 ש"ח
המחיר שלנו - 74 ש"ח
( כולל דמי משלוח )
קנייה מאובטחת PAYPAL

 

מתאים במיוחד לגילאי הגן ובית הספר היסודי

על הספר:
המתנות הגדולות ביותר שילד יכול לקבל הן פתיחות ורוחב מחשבה, נדיבות לב, וניצוץ של יצירתיות. ספר זה כולל ששים ושניים שיעורים – שיעורי חיים – פשוטים ומעוררי מחשבה, שניתן לחלוק כל אחד מהם עם הילד בתוך פחות מעשר דקות; כולם קלים להכנה ולהבנה, בכולם משתמשים בחומרים המצויים בכל בית והם תומכים בכל אחת מההשקפות הדתיות או הרוחניות.

ילד המפתח איזון בריא בין השכל לבין הרוח, מסוגל להגיב טוב יותר לאתגרי החיים כאשר הוא מקבל את הכלים לחשוב ולגלות בעצמו. ד"ר ג'נקינס מציעה מספר רב של פעילויות העשויות לסייע לילדכם ללמוד ולהפנים אמפתיה, אמון, סלחנות, צמיחה ושלווה פנימית – כל זאת מתוך חוויה מוחשית ולא על דרך התיאוריה.

בספר זה תמצאו 62 פעילויות מעשיות, פשוטות וזמינות המבוססות על עקרונות אוניברסאליים ונועדו להיות כלי עזר בעבודה עם ילדים. מכיוון שלכל חוק פיזיקלי יש חוק מקביל ברובד המנטלי וברובד הרוחי, הדרכת ילדים לעבודה עם כל רובדי החוקים הללו תעניק להם ביטחון עצמי וחדווה ותסייע להם להתכונן לקראת כל מה שעשוי להיקרות בדרכם במהלך חייהם. בעזרתם הם יבינו כי עולמם איננו עולם גשמי בלבד אלא עולם שהוא גם מנטלי ורוחני, וכי כל הקיים בחייהם הוא הביטוי החומרי של אמונותיהם.

בתרגילים המוצעים בספר נעשה שימוש בכוחו של הדמיון ובהצהרות חיוביות.

הספר מיועד להורים, מורים וגננות, מטפלים, יועצים ולכל מי שבא במגע עם ילדים

דוגמאות לפעילויות מתוך הספר:
היו ערים למילים שלכם
מחשבות טהורות
צמיחה דורשת שינוי

על המחברת:
ד"ר פגי ג'וי ג'נקינס (PH.D), בעלת השכלה אקדמית בתחומי חינוך לגיל הרך וחינוך מבוגרים, והמחברת של ארבעה ספרים ידועים: Art for the Fun of It, The Magic Puppetry ו־The Joyful Child – שבעבורו זכתה בפרס בלון הזהב לשנת 1990 מטעם "קרן הילד העולמית" (אחד מענפי הפעילות של יוניצ'ף-UNICEF), בזכות תרומתו הניכרת לרווחתם של ילדים. ד"ר ג'נקינס היא המייסדת ונשיאת העמותה The Joyful Child, ארגון ללא כוונות רווח המעניק את שירותיו להורים ולמורים. במהלך שנות התשעים של המאה הקודמת, אף פרסמה את The Joyful Child Journal, מגזין אמריקאי שפרסם מאמרים חינוכיים ומלאי השראה להורים ולמורים, כמו גם סיפורים ערכיים לילדים.

עוד על הצהרות חיוביות בספר עוד על כוחו של הדמיון

 

המלצות

המלצות לספר: 

"בשנים האחרונות הולכת וגוברת ההכרה בכך שחינוך העוסק אך ורק בטיפוח הכישורים הקוגניטיביים מותיר את העולם הרגשי של הילד ללא מענה. הקריאה בספר זה חשפה בעבורי עולם שלם של תרגילים המעצימים את תודעתם הרוחנית של ילדים, כך שהוא משמש דוגמה מצוינת לעיסוק בהיבטים הרגשיים של האדם – מתוך נגיעה חזקה ומשמעותית בעולם הרוח, וכחלק בלתי נפרד מההוויה השלמה.

הורים, וכל מי שעובד עם ילדים, ימצאו בין דפי הספר רעיונות ­מועילים לפיתוח התודעה, הדמיון והרגש; התרגילים הפשוטים והמהנים ­המצויים בו, בכוחם לטפח בקרב הילדים יכולת לאמפתיה, לקבלה עצמית ולקבלה של הזולת, ואף לפתח יכולת לסלחנות ולשלווה פנימית. כלים אלה חשובים מאוד בעבור הסובייקט האוטונומי בעידן הפוסט־מודרני בכלל, ובמיוחד – בעבור ילדים הגדלים במרחב מלא אתגרים כמו המזרח התיכון."
פרופ' יהודה בר שלום, המכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין

* * *

"ספר חיוני בעל חשיבות עליונה לפיתוח הערכתו העצמית וחייו המאוזנים של הילד"
ג'ק קנפילד, מחבר שותף לסדרת רבי־המכר "מרק עוף לנפש"

* * *

"ספר שיש בו צורך גדול, הכולל תרגול מעשי והצהרות חיוביות שיסייעו לכל ילד להיות בקשר עם לבו ועם רוחו"
ד"ר ג'רלד ג'. ימפולסקי, מחבר הספר: "אהבה היא שחרור מפחד"

* * *

"טיפוח הרוחניות אצל ילדים הוא דרך נפלאה ללמד את ילדינו על אודות קיומן של כמה ממתנות החיים הכבירות ביותר!"
לואיז ל. היי, מחברת הספר: "אתה יכול לרפא את חייך"

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • תגיות HTML מותרות: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.